Teknik Özellikler | Aksesuarlar | Dökümanlar | Video

EPSON LQ-690

Hızlı Baskı
Epson LQ-690 hızlı ve verimlidir: 529 devir/dakika’ya (10 cpi) kadar ulaşan baskı hızı, artırılmış kağıt hızı ve kapsamlı ortam desteği. Yeni Print Speed Enhancer (Baskı Hızı Artırıcı) ile, Windows® ortamında grafik verilerin daha da hızlı baskısı alınabilir. Bu da Epson LQ-690’nı nokta vuruşlu yazıcıları için daha yüksek verimlilik talep edenler için ideal çözüm haline getirir.
Yenilikçi Print Speed Enhancer (Baskı Hızı Artırıcı)
Print Speed Enhancer (PSE) [Baskı Hızı Artırıcı], Windows® ortamında çizim verilerinin hızlı baskısı için Epson yazıcı sürücüsü içindeki yeni bir işlevdir. Çözünürlükte çok az bir düşüm ile, hız önemli oranda artırılır. MS Word, MS PowerPoint, MS Excel ve PDF gibi Windows® uygulamalarından doğrudan baskı için idealdir.
Yüksek şerit verimi
Şerit başına 10 milyon karakter ile, Epson LQ-690; flatbed segmentinde en yüksek şerit verimine sahiptir. Böylelikle, şeritin değiştirme sıklığı uzar ve işletim ve toplam maliyet düşer.
Yüksek güvenilirlik
20,000 çalıştırma saatlik bir MTBF (Mean Time Between Failure) [Arıza Arası Ortalama Süre] ile, Epson LQ-690; özel olarak güvenilirdir. Yüksek bir MTBF; daha az arıza süresi ve bakım demektir. 400 milyon vuruş/iğne’lik yüksek baskı kafası ömrü, uzunca bir süre güvenilir baskıyı olanaklı kılar. Böylece, üretkenlik artırılır ve daha düşük bakım maliyetleri ile sürekli çalıştırma sağlanır.
Optimum tasarım
Kompakt Epson LQ-690, her masaya mükemmel şekilde uyar. Rulo açıklık ayarlama kolu, ayarlada kazara herhangi bir değişiklik yapılmasını önlemek üzere ön kapağın iç kısmında gizlidir. Ön kağıt kılavuzundaki cetvel, kağıt ayarını çocuk oyuncağı haline getirir. Bunların dışında, yazcının kullanıcı kontrol paneli bulunur.