Teknik Özellikler | Aksesuarlar | Dökümanlar | Video

EPSON FX-2190N

Bu yazıcılar, düşük maliyetle yüksek performans isteyen üreticiler, otomobil satıcıları, depolar, laboratuarlar, toptancılar, taşımacılar, finans departmanları ve ticari kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir.
Bu 2x9 iğneli yazıcılar, sistem kayıtlarının basılması, listelemeler, siparişler, faturalar ve etiketler de dahil olmak üzere çok farklı işleri kolaylaştırır. Kullanımı kolay, son derece sağlam, kişisel gereksinimlerinizi karşılayabilmek için dizayn edilmiş uzun bir seçenek listesine sahip bu yazıcılar, orta ve büyük miktardaki baskı işleri için idealdir.
Bu yazıcılar kendi sınıfının en hızlı yazıcılarıdır, 680cps’ye kadar olan hızlarıyla verimliliği en üst düzeye çıkarırlar. 52 milyon karakter Arızalar Arası Ortalama İş Hacmi (Mean Volume Between Failure — MVBF) ve 20.000 POH Arızalar Arası Ortalama Süre (Mean Time Between Failure — MTBF) değerleri ile inanılmaz bir güvenilirliğe sahiptir. Ayrıca, uzun süre dayanan şeritleri, 7,5 milyon (FX-890) ya da 12 milyon (FX-2190) karaktere kadar baskı yapabilir, baskı kafası ömrü ise 400 milyon karaktere ulaşabilir.
1 asıl + ve 5 kopyaya (itme traktörü ile 1+6 kopya) kadar üst üste kağıt alma özelliği ve yazıcının ön, üst, arka ve altından kağıt kullanımı ile esneklik sağlanmıştır. İtme traktörü bir çekme tepsisi ile değiştirilebilir, ya da en yumuşak kağıt beslemesini sağlamak üzere isteğe bağlı çekme tepsisi ile birleştirilebilir. Farklı formları depolamak için isteğe bağlı iki kesik kağıt besleyici kullanılabilir. Ayrıca, ikinci bir itme/çekme traktörü seçeneği ile, 4 adede kadar farklı form aynı anda kullanılabilir (2 sürekli, 2 tek sayfa). İsteğe bağlı Ön Kağıt Kılavuzu ön taraftan küçük kağıtları takmak için kullanılabilir, isteğe bağlı Ön Sayfa Kılavuzu ise A4 sayfalarının takılması içindir.